InspiRUNcya #4

Napisałem kiedyś na blogu Biegowy Oskar, prowadzonym dla Przeglądu Sportowego, o modzie na bieganie i o tym, że każda moda prowadzi Cię na samym końcu do jednego, wydania Twoich pieniędzy.

Bieganie to moda, która opanowała świat i nie stało się tak z przypadku. Dbają o to wielkie koncerny sportowe, bo to niekończący się biznes. Chcą byś Ty zadbał o siebie, bo wtedy wydasz każde pieniądze na wygodne buty. Tak to działa.

I jak pisałem, nie ma katalogu mody właściwej i tej niebezpiecznej, szkodliwej dla wszystkich. Ale jeśli taki katalog by istniał to bieganie z pewnością byłoby bardzo wysoko w tych jak najbardziej pozytywnych. Bo oni chcą Twoich pieniędzy, ty im je dasz, ale dostajesz w zamian dużo więcej niż tylko pięciosekundowa satysfakcja z posiadania kolejnego gadżetu.

Jestem wielkim fanem reklam, zwłaszcza tych sportowych. Dziś czwarta inpspiRUNcya, tym razem, właśnie z tego świata. Koncern NIKE pomysłem i realizacją reklam bije wszystkich o głowę. Ich pomysły, a przede wszystkim ogrom zapakowanych w nie emocji sprawia, że tak jak w przypadku filmiku, który chce Wam zaprezentować, chce się wstać i powiedzieć- ok, I’ll do it!

Ta reklama trochę bawi, trochę jest mną w przeszłości, trochę jest każdym z nas, ale przede wszystkim mówi jedno. Nieważne z jakiego poziomu zaczynasz, stać Cie na wszystko. Bo wielkość jest w Tobie. I do Ciebie należy decyzja, co z nią zrobisz. A  ta decyzja często zaczyna się właśnie od kupna butów do biegania. O to chodzi w tej modzie koncernom sportowym. W modzie, w której wygrywają wszyscy. Więc czemu jej nie ulec?

InpsiRUNcya #4 – Odnajdź swoją wielkość

Dodaj komentarz